Bez trpělivosti to nepůjde. Trpělivost růže přináší.

13.04.2019

Cesta evolučního vývoje, kterým nyní procházíme, má několik fází či levelů, bez kterých se neposuneme dál, které nás na naší cestě čekají a jsou velice důležité. A jedním z těchto levelů je, přijmout do svého života a naučit se trpělivosti.

Když ji totiž do svého života přijmeme, přijde obrovský evoluční skok a náš život se stává lehčím a s plným ukotvením ve svém středu (srdci). Ne nadarmo je trpělivost nazývána - výsada králů.

Jakmile si tuto ctnost osvojíme, tak se dá vše do pohybu. A věřte, že mnohem rychlejšího, než když jste trpělivost neměli. To je jeden z vesmírných zákonů - paradoxů:)

Pro mě jako člověka s energií znamení Střelce a čínského Draka byla trpělivost špatné slovo, které snad ani neznám a nerozumím této vlastnosti, která je pro pomalý:) Takže pochopíte, že když jsem se naučila trpělivosti a pozvala ji do mého života, byla jsem a jsem na sebe s veškerou pokorou mimořádně hrdá. A neskonale vděčná za tuto zkušenost, protože trpělivost mi otevřela dveře, které by mě ani nenapadlo otevřít. Nevěděla jsem ani to, že takové dveře vůbec existují, a že do nich kdy budu moct vstoupit. A za to velice děkuji.

Trpělivost souvisí totiž se vším. Trpělivost vám pomáhá od bolesti, trpělivost vás učí moudrosti, soucitu, porozumění, láskyplnosti. Díky trpělivosti může vůbec ženská energie začít plně proudit. Trpělivost vyrovnává ženskou energii a ukotvuje ji v našem těle. Trpělivost je tvořivá energie, která mění minulost v něco nádherného, obohacujícího a nabitého zkušenostmi. Trpělivost vytváří a ukotvuje přítomnost. Trpělivost je plná života. Trpělivost je královna všech ctností, protože na ni navazuje tisíce dalších pozitivních emocí, myšlenek, pozorování, vědění. Trpělivost je matka moudrosti.

Miluji trpělivost a pokusím se ji představit i vám.

Až s trpělivostí jsem mohla plně propustit strachy, až s trpělivostí jsem mohla plně odpustit, až s trpělivostí jsem dokázala najít svou pravou touhu po životě a svobodě. Trpělivost mi svobodu a lásku do mého života nejen přinesla, ale i ukotvila a dál rozvíjí.

A to není vše, cítím, jak mě trpělivost učí a ukazuje další nuance života, ty nejjemnější, které jsem předtím ani neviděla, natož vnímala. Jen díky trpělivosti se přede mnou objevil nový svět.

Citáty o trpělivosti největších mudrů naší doby:

  • Hrst trpělivosti má větší hodnotu než pytel rozumu.
  • Není větší ctnosti než trpělivost, stejně jako není horší nectnost než nenávist.
  • Být trpělivým a mít soucit je veliké umění.
  • Život je založen hlavně na víře a trpělivosti. Kdo má tyto dvě ctnosti, dosáhne obdivuhodné cíle.
  • Netrpělivost je jediným a hlavním lidským hříchem.

Asi se ptáte, jak se trpělivosti naučit.

"To se jí to řekne, ale já nikdy nebyla trpělivá a tohle nedám. Trpělivost mě nebaví, otravuje a vše, co mám, jsem dosáhla vůlí, tak proč trpělivost?"

No, vás netrpělivé nepotěším, ale bez trpělivosti evoluční vývoj není možný. Trpělivost je naší podstatou, je naší nedílnou součástí. To, že máme pocit, že trpělivost nemáme, není pravda. To jsou jen naučené vzorce a strachy mysli. Vzpomeňte si, že jako malinké děti, jste byli neuvěřitelně trpělivý. Seděli jste někde s hračkami a cosi zkoumali, vytvářeli dlouho a bez rušení okolí a sledování času. Čas pro vás nic neznamenal, byli jste jen vy a vaše zábava, jen váš život. A to je to, co vás první přivádí k trpělivosti - ten pocit, že čas neexistuje, že není důležitý.

Netrpělivost vznikla až časem. Netrpělivost byla uměle přivedena do vašeho života okolním světem, mnoha podněty, hodinami (čas na jídlo, čas na hraní, čas na spaní, čas na...), rodinnými vzorci, ale vy nejste ve své podstatě netrpělivý, právě naopak.

Jak rádi byste vypnuli svou mysl a jen byli. Že to zatím nejde, tak se to postupně učte. Učte se zpátky své dovednosti, vezměte si zpět svou trpělivost. V tichu, o samotě se trpělivost hledá snadněji, ale pokud to zatím nejde, pomalu, krok za krokem, vracejte trpělivost do svého života.

Trpělivost je ženská energie, trpělivost je ctnost, která tvoří moudrost a život sám. Trpělivost je vlastnost, která v novém paradigmatu hraje hlavní roli.

A nejlepší na trpělivosti je, že pokud ji máte, tvoření skutečnosti (tvoření ve hmotě) se zrychlí. Tvorba vašeho života započne s neskutečnou rychlostí. Milujte trpělivost, je to výsada králů, tedy i vaše.