Citáty 2021

08.01.2021

Myšlenky jsou všude, proudí mezi námi a někdy se chytneme na tuhle a jindy na jinou. Není tu nic, co by už nebylo, takže i citáty tu vždy byly a budou. Ale teď přišla chvíle jich pár chytnout a napsat sem do článku, třeba jsou tu pro někoho, kdo se na ně také chytne:)

Ve stavu absolutního přijetí skutečnosti se stává přeměna energie skrze nás a život se stává naplněným. Naplní nás nepodmíněná láska ke všemu a ke všem. Bez toho, aniž bychom proto cokoliv udělali, stane se to samo.

Mysl není schopna najít to, co hledá, neboť to hledá obsah mysl přes naučené vzorce a programy. Obsah mysli není schopen to najít, neboť nepřestává nikdy hledat.

Nejsme tím, čím si myslíme, že jsme, to je z pohledu obsahu mysli, my jsme ve skutečnosti tím za obsahem mysli.

Nehledejte to, našli jste to, změňte úhel pohledu a uvidíte to. Je to tady, vždycky to tu bylo a vždycky to tu bude, neboť jste tím my sami. Můžete to ale přestat hledat? Nemůžete, děje se to samo.

Co chcete udělat pro vysvobození? Nelze nic udělat, jen to přijmout takové, jaké to je. Přijmout to, že se to děje samo, a to co se ve skutečnosti děje je pouze iluze.

Všechno, co nám na druhých vadí, nebo se nám na nich naopak líbí je jen naše. Je to nepřijetí toho, že to jsem taky já sám. Ale přijetí není o rozebírání, hodnocení a řešení, ale jen o přijetí toho, že to tak zkrátka tady a teď takto vnímám.

Projevený svět, a to, jak ho vnímáme není hra, ale jen projekce hry, chytáme se na něco, co ve skutečnosti ani není, ale jen si máme myslet, že to existuje.

Jediné, co lze říct o cestě k vysvobození z programů mysli je to, že se to všechno děje samo a není na nás to hodnotit, řešit a mít z toho nějaké pocity či na to názor, ale jen být přítomni dění. Jen být vědomým pozorovatelem děje, ale nijak jej nenásledovat a nehodnotit.

Jakmile přijde hodnocení, jestli je to dobré nebo špatné, jakmile přijde očekávání čehokoliv, a nebo pokud je tam ještě konání a ovládání z obsahu mysli, a není tam plné odevzdání se tomuto procesu, tak v tu chvíli přichází tlak, nátlak a emoce.

Pusťte to celé, pusťte se života, své existence, své osobnosti, svého obsahu mysli. Nechte proces se dít sám a nestůjte mu v cestě.

Ve skutečnosti nic neexistuje, neboť se to děje samo bez přičinění jednotlivce, neboť jednotlivec se jen děje. Jednotlivec je iluzí - projekcí toho, co se ve skutečnosti neděje, ale jen je tu zdání z pohledu obsahu mysli, že se to děje.

Opravdovým rozjímáním a vnitřním přemítání přijdeme možná na to, že dokud se ztotožňujeme s naším příběhem a tím pádem s naší osobností (obsahem mysli), náš život se točí v kruhu a my s ním. Že nelze vystoupit z tohoto kruhu, pokud nepřijmeme skutečnost, že nejsme osobností, nejsme tímto příběhem ani tímto tělem, ale že jsme jednotou tedy celkem, který ve skutečnosti neexistuje, ale jen se děje, jen je.