Co je ten můj smysl života?

08.06.2020

Toužíme po smyslu života. Po tom svém úkolu - poslání, které nám odpoví na otázku, proč tu jsme, co je naším účelem. Smysl života máme každý v sobě a nyní je čas ho ucítit a nechat proudit v neomezeném božském bytí našeho Já. Je to proces a ten je nyní možné prožít.

Zkusme se nyní naladit na to, co nám život sám prostřednictvím tohoto článku sděluje.

Smysl života je v pochopení a přijetí, že smysl neexistuje. Je to život sám a dovolení mu, aby námi proudil, aby nám každý den tvořil nový smysl života, vědomý naplněný život.

V napojení na vědomé bytí, na odpoutání se od vlastního ega a řízení vlastního života skrz myšlenky (programy a naučené vzorce), napojení se na božské vedení ze Zdroje samotného bytí se stane zázrak, a smysl nám začne dávat samotný život. 

Najednou se člověk stane součástí něčeho většího, než je on sám, stane se součástí celku skrz sebe a své vlastní bytí.

V tu chvíli nám dojde, že není jeden úkol, jeden smysl, ale že každý den nám do života přichází nový smysl, nové úkoly, nové proudění života, a že my si vybíráme srdcem, co chceme zažít a co již ne. V tu chvíli je jedno co děláme, protože děláme jen to, co nás naplňuje, co nás baví a to je smyslem života - ta naplněnost samotným životem, ať je jakýkoliv. A opravdu jakýkoliv.

Jeden moudrý muž řekl: My nejsme tanečník, nejsme ani tanec sám, my jsme to, kým je tančeno. A já dodám: A jak by to, čím je tančeno, mohlo trpět či nebýt šťastné, když je to "jen" energie v proudu života. Energie života je život sám a jeho smysl.


Smysl života je totiž ta naplněnost životem uvnitř nás. Ta neomezenost možnostmi a napojení na dobrodružství života jako takového. Napojení se na nás samotné.

Pokud tohle dokážeme procítit - v tu chvíli přestaneme hledat smysl života, toužit po smyslu života, chtít smysl našeho bytí, neboť jsme naplněni samotným smyslem. Naplněni životem. Naplněni sami sebou.

Tento stav naplnění nelze najít, ale jen přijmout. Přijmout tu možnost, že můj život může, ne má být naplněn a já si to nejen zasloužím, já tu pro toto naplnění jsem. Proto jsem na Zemi, abych přijal naplnění mého vlastního života, mého vlastního bytí.

Pak není potřeba již nic a přitom mám všechno.

Chcete ještě najít smysl života?

Přestaňte ho hledat, už ho máte v sobě. Jen si dovolte ho uvidět a přijměte ho do svého života. Jen tak bez dělání, jen v myšlence přijetí a nechte božské Bytí uvnitř vás, ať vám ho ukáže. Může to být hned, nebo za týden, za měsíc, za rok. Je to jedno, vy jen víte, že to přijde a to stačí. 

Naplněný život se stal naší součástí a není nic, co by již nebylo možné.