Můžeme si zavolat či napsat.

Co je to ten život?

16.02.2021

Život, zdánlivý život, který se před námi každý den po procitnutí ze spánku otevírá. Zdánlivá projekce skrz naše jedinečné obsahy mysli, která se spouští každý den po probuzení. Co je to tedy ten život? Život, který se žije každý den, dokud se neumře. Život, kterým jsme - podle některých teorií. Život, který tvoříme - podle jiných teorií. Co je to tedy ten život?

Možná to vezmu z jiného ho úhlu pohledu, a to přes energii, která je ve slově život obsažena. Jde to přes mou zdánlivou mysl, a ta obchází dané téma tímto způsobem, tak ji nechme, ať to vydá😊. Stejně je to všechno za myslí😊.

Život = živost. Živost = energie bytí tady a teď. Pokud slovo rozdělíme třeba takto: živ - to.

Ale jak živit bytí (žití)? Ono se to živí samo. Pravda je totiž možná za slovem život. Možná je pravda opak významu slova, neboť život nelze živit, život se děje sám a sám se také živí.

Možná ho máme živit jinak. Možná ho máme živit přítomností tady a teď. Jen být tou živostí, stát se tím životem. Vytvořit si vztah se životem.
My jsme tím životem, neboť pokud žijeme, jsme život sám, ale co když to je ještě něco za tím? Co když se máme zamilovat do života. Co když máme splynout se životem. Co když máme objevit kouzlo života tady a teď. Takového, jaký je.

Co když se máme zamilovat sami do sebe. Ale ne do osobnosti, ale to té živosti, která námi proudí, i když se nic neděje. Do té energie, kterou vnímáme, když se zastavíme a cítíme uvnitř sebe klid. Do té existence, která ve skutečnosti neexistuje, ale my ji vnímáme, jako živou.

Skutečný život je naplněný, naplněný sám sebou. Je jedno, jaký je, ale to, že je, že je vnímám, již stačí k tomu, aby byl.
A pokud se ještě vědomě spojíme se životem, s tím dokonalým bytím tady a teď, energií, kterou všechno jest, bezpodmínečnou láskou ke všemu a ke všem, pokud přijmeme život jako takový, jako to dokonalé...pak jsme naplněni životem. Tedy sami sebou.
Tedy zdánlivě se to stane, neboť vše je jen zdánlivý děj. A v tom je i ta unikátnost bytí tady a teď, že je to všechno projekce, která se zdánlivě děje. Fantastické nic. Fantastický zdánlivý děj.

Zkusme, pokud s námi tyto slova rezonují, vnímat život (Vědomí) jako to jediné, co tu je. Bez hodnocení, jaké to je, bez posuzování, jaké by to podle nás mohlo být, ale podívat se na život jako na něco, co vzniklo z nic - z ničeho tu vznikl tento dokonalý život, tato živost, která je ve všem a vším.Ať je to zdánlivě špatné, nebo dobré, smutné či veselé, uřvané nebo naopak tiché, všechno je živostí, která je Vědomím, samotným zdánlivým životem. Energie, která se ve zdánlivém projevu osobnosti (bytosti) děje. Spojení s bytím na té nejdokonalejší úrovni, na úrovni, která vnímá život jako úplný takový, jaký je. Spojení, kdy ať se děje cokoliv, děje se ve zdánlivém ději tady a teď dokonalý projev života. Vědomí, které žije tady a teď. Jsou to jen slova, a samotný stav bytí je za těmito slovy. Ale slova byla sdělena, a tak se děje samo. S láskou Terka

Pokud to tak budete cítit, napište mi.


Pokud to budete cítit, můžete přispět za články libovolnou finanční částkou na účet: 2801596480/2010, pro platby ze zahraničí: IBAN CZ4320100000002801596480, BIC FIOBCZPPXXX , adresa banky Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1.

Děkuji čtenářům za zaslané finanční příspěvky a za jejich sdílení. S láskou se děje samo.